Conferința internațională SUDURA 2021

22-23 aprilie 2021, Reșița

Program cadru
Joi, 22.04.2021
9:30 – 11:20 Ceremonia de deschidere + Sesiunea 1
11:40 – 13:20 Sesiunea 2
14:30 – 16:30 Sesiunea 3
16:50 – 19:00 Sesiunea 4
Vineri, 23.04.2021
9:00 – 11:00 Sesiunea 5
11:20 – 13:00 Sesiunea 6
13:00 – 14:00 Sesiunea tehnico – comercială
15:00 – 16:30 Sesiunea 7
16:50 – 18:10 Sesiunea 8
18:10 – 18:30 Expoziția virtuală „Arta sudată“


Programme overview
Thursday, 22.04.2021
09:30 – 11:20 Opening Ceremony + Session 1
11:40 – 13:20 Session 2
14:30 – 16:30 Session 3
16:50 – 19:00 Session 4
Friday, 23.04.2021
09:00 – 11:00 Session 5
11:20 – 13:00 Session 6
13:00 – 14:00 Technical-commercial Session
15:00 – 16:30 Session 7
16:50 – 18:10 Session 8
18:10 – 18:30 “Welded Art” Virtual Exhibition

Comitetul de organizare
– Sorin David, director executiv POWER DESK SRL Reșița, vicepreședinte ASR – președintele Comitetului de organizare
– Răzvan Bătrînu, director general Ductil SA Buzău, președinte ASR
– Petru Buzzi, președinte CCIA Caraș-Severin
– Dorin Dehelean, director executiv ASR
– Gilbert-Rainer Gillich, decan Facultatea de Inginerie Reșița a UBB
– Cosmin Ursoniu, director general UCM Reșița
– Aurel Văduva, director general PLASTOMET SA Reșița
– Marcel Bolovedea, PRODMEC SRL Reșița, președintele Sucursalei ASR Reșița
– Anamaria Feier, director tehnic ASR
– Johann Hrachovi, consultant tehnic PRODMEC SA Reșița
– Laura Vereșezan, ASR
Comitetul științific internațional
– Prof. dr. Radu Băncilă – România
– Prof. dr. Dieter Boehme – Germania
– Prof. dr. Petar Darjanov – Bulgaria
– Prof. dr. Dorin Dehelean – România
– Dr. Janos Dobranszky – Ungaria
– Prof. dr. Gilbert-Rainer Gillich – România
– Dr. Vencislav Grabulov – Serbia
– Prof. dr. Radu Iovănaș – România
– Ing. Sorin Keller – Elveția
– Prof. dr. Dănuț Savu – România
– Prof. dr. Americo Scotti – Brazilia
– Prof. dr. Elena Scutelnicu – România
– Prof. dr. Aleksandar Sedmak – Serbia
– Prof. dr. Viorel Aurel-Șerban – România
– Ing. Chris Smallbone – Australia

Organizing Committee
– Sorin David, Executive Director, POWER DESK SRL Reșița, Vice-president of ASR – Chairman of the Organizing Committee
– Răzvan Bătrînu, General Manager, Ductil SA Buzău, ASR President
– Petru Buzzi, President, Chamber of Commerce, Industry and Agriculture Caraș-Severin
– Dorin Dehelean, Executive Director, ASR
– Gilbert-Rainer Gillich, Dean, Engineering Faculty Reșița of UBB
– Cosmin Ursoniu, General Manager, UCM Reșița
– Aurel Văduva, General Manager, PLASTOMET SA Reșița
– Marcel Bolovedea, PRODMEC SRL Reșița, Chairman ASR Reșița Branch
– Anamaria Feier, Technical Director, ASR
– Johann Hrachovy, Technical Counselor, PRODMEC SA Reșița
– Laura Vereșezan, ASR
International Scientific Committee
– Prof. dr. Radu Băncilă – Romania
– Prof. dr. Dieter Boehme – Germany
– Prof. dr. Petar Darjanov – Bulgaria
– Prof. dr. Dorin Dehelean – Romania
– Dr. Janos Dobranszky – Hungary
– Prof. dr. Gilbert-Rainer Gillich – Romania
– Dr. Vencislav Grabulov – Serbia
– Prof. dr. Radu Iovănaș – Romania
– Ing. Sorin Keller – Switzerland
– Prof. dr. Ionel Dănuț Savu – România
– Prof. dr. Americo Scotti, FIIW – Brazil
– Prof. dr. Elena Scutelnicu – Romania
– Prof. dr. Aleksandar Sedmak – Serbia
– Prof. dr. Viorel Aurel-Șerban – Romania
– Ing. Chris Smallbone – Australia